Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów

Indie Rajastan wycieczka

Fascynujący Rajastan 16 dni 
Trasa: Delhi - Mandawa - Bikaner - Jaisalmer - Jodhpur - Pushkar - Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra - Sikandra - Delhi

1 dzień Warszawa - Delhi
Zbiorka na lotnisku w okęciu i przelt do Delhi. Noc w samolocie.
 
2 dzień Delhi
Przylot na lotnisko. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii i odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanki Raj Ghat.  Noc w hotelu.
 
3 dzień Delhi - Mandawa
Wyjazd wcześnie rano i przejazd do Mandawa. Mandawa jest uroczym miasteczkiem założonym w XVIII w. przez kupców, ponieważ leży na trasie karawan tzw jedwabnego szlaku. Znajduje się tu wiele uroczych Haweli i pozostałości po fortyfikacjach. Najbardziej godne polecenia są; Bansidhar Newatia Haveli i Gulab Rai Ladia Haveli. Noc w hotelu w Mandawa.
    
4 dzień Mandawa - Bikaner
Po drodze do Bikaner zwiedzanie Regionu Shekhawati (Fatehpur, Ramgarh). Region nazwano "Radżasthańską Galerią pod Gołym Niebem", ponieważ znajdują się tu dawne rezydencje zamożnych kupców pokryte wspaniałymi malowidłami ściennymi zwane Haweli.  Po przyjeĄdzie do Bikaner zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.
    
5 dzień Bikaner
Całodniowe safari na wielbłądach. Dla wielu będzie to największą atrakcją: zobaczyć wydmy, fatamorganę i uspokoić nerwy kołysząc się na garbie wielbłąda. Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy obowiązkowe!!!
Wieczór z kolacją i pokazami tańców na pustyni. Noc pod namiotami na pustyni.
   
6 dzień Bikaner
przejazd do hotelu, po krótkiej toalecie całodniowa wycieczka po mieście. Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie ( Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Wieczorna modlitwa w świątyniach dżanijskich, otwieranych raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych. Zakwaterowanie w hotelu w Bikaner.
Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh i starego miasta. Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Noc w hotelu.
 
Indie Rajastan wycieczka
 
7 dzień Bikaner - Jaisalmer
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku.
Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Noc w hotelu.
 
8 dzień Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżynijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice). Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Noc w hotelu.
 
9 dzień  Jaisalmer - Jodhpur (270 km)
Przejazd do Jodhpur. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.
 
10 dzień Jodhpur - Pushkar
Po śniadaniu zwiedzanie Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Perłowy Pałac, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!). Po lunch przejazd do Pushkar. Noc w hotelu.
 
11 dzień Pushkar - Jaipur
Przejście nad święte jezioro w Pushkar. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. Ghaty i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Wycieczka na wzgórze za miastem gdzie znajduje się Świątynia Savitri. Przejazd do Jaipur. Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Noc w hotelu w Japur.
    
12 dzień Jaipur
Całodniowa wycieczka po Jaipur: zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w., Pałacu Miejskiego, Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Wieczorem pokaz tanców radżastańskich przy uroczystej obiadokolacji. Noc w hotelu.
 
13 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. W drodze do Agra znajduje się Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po dotarciu do Agra zakwaterowanie w hotelu, noc w hotelu.
 
14 dzień  Agra
O świcie wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Johan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem o godzinie 18:00 spektakl teatralno- muzyczny o życiu w czasach Wielkich Mogołów i historie miłosne. Noc w hotelu w Agra.
 
15 dzień Agra - Sikandra - Delhi
Po drodze do Delhi zwiedzanie Mauzoleum w Sikandra, które zbudował Jahangir dla upamiętnienia swojego ojca Akbara. Mauzoleum położone jest w centralnej części ogrodu, otoczonego 8 metrowym murem. Każdy mur ma piramidalne bramy, z galeriami. Całość stanowi perłę architektury mugolskiej. Po powrocie do Delhi zakwaterowanie w hotelu.
 
16 dzień Powrót do  Polski
transfer na lotnisko międzynarodowe. Depart
 
Terminy i Ceny za wycieczkę  Hotele 3 ***
Miejscowość Symbol Cena
29.07.2015 - 13.08.2015 WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
26.08.2015 - 10.09.2015 WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
23.09.2015 - 08.10.2015 WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
20.10.2015 - 05.11-2015   WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
09.11.2015 - 24.11.2015     WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
27.01.2016 - 11.02.2016  WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
10.03.2016 - 25.03.2016 WOPI16 1365 $ + 3590 PLN
 
Cena zawiera ( Opcja Wycieczka Hotele 3 *
- bilet na przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
- polski pilot na całej trasie wycieczki
- ubezpieczenie całości imprezy
- Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu KL i NNW
- wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
- przejazdy klimatyzowanym autobusem z kierowcą,
- całodzienne safari na wielbłądach z pokazem tańców radżastańskich
- transfery na lotnisko, do hoteli
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych jak w tabeli lub o podobnym standardzie
hotele 3 *** 
Miejscowość Hotel Hotel
Delhi Sunstar Residency Iris Hometel
Mandawa Udai Vilas Desert Resort
Bikaner Basat Vihar Palace Heritage Resort / Tents
Jaisalmer Narayan Niwas Heritage Inn / Himmatgarh Palace
Jodhpur Apex International Shree Ram International
Pushkar Mater Paradise Pushkar Resort
Jaipur Dera Rawatsar Mandawa Haveli
Agra Pushp Villa Crystal Inn
 
Dopłata do pokoju 1-os.: 495 $  hotele 3 *** 
 
Informacje:
Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (3590 zł), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 3 fotografii.  Wpłata pozostałej sumy na 15 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.
 
Terminy i Ceny za wycieczkę  Hotele 4 **** Delux
Miejscowość Symbol Cena
24.08.2015 - 08.09.2015 WOPI16 Delux 2490 US $ + 3590 PLN
09.09.2015 - 24.09.2015 WOPI16 Delux 2490 US $ + 3590 PLN
07.10.2015- 22.10.2015 WOPI16 Delux 2490 US $ + 3590 PLN
 
Suplement dla Singla: 750 USD
 
Cena zawiera ( wycieczka Hotele 4****)
- bilet na przelot Warszawa – Delhi - Warszawa
- polski przewodnik na całej trasie wycieczki
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
- Wiza indyjska
- ubezpieczenie całości imprezy
- Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
- przejazdy klimatyzowanym samochodem/ busem z kierowcą,
- całodzienne safari na wielbłądach z pokazem tańców na pustyni
- przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur,
- pokaz tańców z Rajastan w Jaipur
- przedstawienie teatralno – muzyczne o życiu w czasach Wielkich Mogołów w Agra
- transfery na lotnisko, do hoteli
- zakwaterowanie w hotelach 4****  w pokojach dwuosobowych
- pożegnalna kolacja

Cena nie obejmuje:
napojów zimnych i alkoholowych zamawianych indywidualnie do posiłków,  ewentualnych opłat za filmowanie/robienie zdjęć, zwyczajowych napiwków,
 
hotele 4 ****
Miejscowość Hotel
Delhi Hans
Mandawa Castle Mandawa
Bikaner Gajner Palace
Jaisalmer Gorbandh Palace
Jodhpur Park Plaza
Pushkar Jagat Palace
Jaipur Mansingh Fern 
Agra Mansingh Palace
 

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczkaWszystkie Prawa Zastrzeżone. Najlepiej uzywać przegladarek 1024 x 768  Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer