Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Przygoda w Himalajach 18 dni 

Jeep safari, treking, rafting w Ladakh
Trasa:  Warszawa - Delhi - Chandigarh - Manali - Keylong - Sarchu - Leh - Shey - Thiksey - Hemis - Leh - Spitok -
Trekking: Zingchan (3200 m) - Yurutse (3900 m) - Rumbak - Camp Site - Stok - Leh - Rafting: Khardung La - Leh  -
Trekking:  Dolina Nubra, Dolina Hunder - Diskit - Jezioro Pangong Tso - Leh - Delhi - Warszawa

WPROWADZENIE:
Jeśli marzymy o Himalajach w okresie naszego lata, najlepszy będzie indyjski Ladakh. Podczas gdy w innych częściach Indii i Nepalu szaleje monsun, tu na bezchmurnym niebie świeci słońce.
Ladakh zwany jest krainą przełęczy małym Tybetem, a wędrowcy tu przybywający ochrzcili go nazwą kraina księżycowa. Deszczu pada tu tyle, co na Saharze, stąd to surowe piękno i pustynny charakter.
Jeep safair ladakh Himalaje
Nasza wyprawa zaczyna się przejazdem pociągiem z Delhi do Chandigarh, a potem jeepami aż na same szczyty Himalajów. Trasa z Manali do Leh zaliczana jest do najwspanialszych tras widokowych na świecie. W Lech i okolicach zwiedzimy uczepione gór buddyjskie klasztory zwane Gompa lub te zbudowane na wzór fortec. Potem wybierzemy się przez najwyższą przejezdną dla samochodów przełęcz świata Khardung La (5606 m n.p.m.) do Doliny Nubra.
Widoki niezapomniane! Główna atrakcja tej trasy to rafting. Rzeka Indus na tym odcinku ma progi wodne II i III stopnia biegu.

Jeep safari Ladakh Himalaje Jeep Safari Ladakh Himalaje
Dolina ma dwie odnogi, a ostatnie miejscowości, do których wolno wjechać obcokrajowcom, to Hunder i Diskit. Po drodze będziemy mieli okazje zobaczyć rozległe rzeczne wydmy i napotkać dziko żyjące dwugarbne wielbłądy, kozice, jaki a nawet śnieżne lamparty.
W ciągu trekkingu spotykamy zaledwie kilka osób i karawany jucznych zwierząt. Najczęściej w zasięgu wzroku nie na żywego ducha. Trekking odbywa się z przewodnikiem, końmi niosącymi bagaże, kucharzem, wyżywieniem i całym wyposażeniem. Turysta wędruje jedynie z własnym niewielkim plecakiem.

Jeep Safari Ladakh Himalaje  Jeep Safari Ladakh Himalaje
Trasa zaczynała się Spitok i wiedzie wzdłuż rzeki Indus. Potem zagłębiamy się w rozległe górskie rejony. Po drodze będziemy przekraczać rzekę Markha i niebosiężne przełęcze - Ganda La (4920 m) i Kongmaru La (5150 m) - na których łopotały barwne buddyjskie flagi modlitewne. Noclegi odbywają się w namiotach, które można rozbić w dowolnym miejscu.
Powietrze jest tu niezwykle przejrzyste, ma się poczucie ogromnej otwartej przestrzeni. Na tle nieba rysuje się wyraĽnie górujący nad okolicą ośnieżony szczyt Kangyaze (6400 m n.p.m.).
Himalaje pożegnamy nad krystalicznie czystym jeziorem Pangong Tso. Wspólna fotografia i powrót samolotem do Delhi, a z Delhi powrót do kraju. 
PROGRAM
1 dzień Warszawa - Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godzinie 09:30 i przelot fińskimi liniami lotniczymi Finnair do Helsinek a potem do Delhi.
2 dzień Przyjazd do Delhi
Przylot na lotnisko międzynarodowe w Delhi o godzinie 10:00 i transfer do hotelu. Poznawanie stolicy Indii. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Noc w hotelu.
3 dzień Delhi - Chandigarh
Rano przejazd na stacje kolejową i dalej pociągiem expresowym Shatabdi do Chandigarh. Chandigarh jest stolica stanu Punjab i Haryana. Miasto zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta urbanistę Le Corbusier'a w początkach lat 50. Plan miasta ma układ nawiązujący do miast europejskich, jest tam podział na centrum biznesu, wypoczynku, kultury. To miasto zupełnie nie pasuje do mentalności Indusów, jest bardzo rozciągnięte, co utrudnia komunikacje rikszami. Ale wielu uważa tez to miasto za najbardziej schludne i zadbane w całym kraju, nie spacerują tu krowy, ulice są szerokie, nie ma żebraków i handlarzy. Warto obejrzeć tu Ogrody: Różany i Skalny, Uniwersytet Punjab, Jezioro Sukhna i centrum miasta. Noc w hotelu. 
4 dzień Chandigarh - Manali (250 km)
Po śniadaniu wyjazd do Manali. Droga wiedzie przez dolinę Kullu, której zboczem płynie rzeka Beas (1.200m npm) Po drodze mijamy sady owocowe i pola z warzywami. Dolina Kullu była pierwotnie znana pod nazwą Kulanthapitha, co oznacza "koniec zamieszkałego świata". Dolina ciągnie się na długości 80 km i jej szerokość nie przekracza 2 km. Na końcu doliny jest położone miasto Manali (1.800 m npm). Noc w hotelu.
   
Himalaje Ladakh Jeep Safari
5 dzień Manali - Keylong (115 km)
Droga do Keylong wiedzie przez dolinę Lahaul. Mijamy całe pola porośnięte kartofliskiem, na tej wysokości uprawia się jeszcze proso, potem tylko nieurodzajne zbocza gór.
Po drodze mijamy szczyt Rohttang Pass ( 3.968 m npm), znajduje się tu stacja meteorologiczna. Jadąc dalej widzimy tylko góry porośnięte roślinnością wysokogórska, jeszcze dalej tereny staja się nieurodzajne i ogołocone ze wszelkiej roślinności. Jadąc jeszcze wyżej widoki przemieniając się w nagie skały z ogromnymi szczelinami, które wypełnia śnieg zalegający cały rok. Od północy Lahaul ograniczają góry LaLadakhu, od wschodu góry Tybetu, od południa Kinnaur i Kullu. Góry stanowią zaporę przed wiatrami niosącymi deszcze. Kraina Lahaul zmienia się w wysokogórską pustynie. Śpimy w hotelu w Keylong.
6 dzień Keylong - Sarchu (107 km)
Z samego rana wyruszamy do Sarchu, droga wiedzie wzdłuż rzeki Bhaga. Czym dalej jedziemy w gorę droga zwęża się i wywija w serpentynę. Krajobraz staje się coraz bardziej dziewiczy, odludny, nieprzyjazny. Nachodzą nas skojarzenia, że znaleĄliśmy się na innej planecie. Mijamy szczyt Baralacha-la ( 4.891 m npm). Stąd jest naprawdę niesamowity widok na ośnieżone szczyty Himalajów. Dalej droga prowadzi przełęczą Tagland, która znajduje się na wys. 5.328 m npm, co daje jej miano drugiej, co do wysokości drogi samochodowej na świecie. Wreszcie docieramy do Sarchu. Tu nie ma hotelu są tylko wielkie obozowiska, noc pod namiotem i posiłek prosto z kotła rozstawionego ognisku. Tu jak nigdzie indziej czujemy smak przygody.
7 dzień Sarchu - Leh
Po spożyciu omletów na śniadanie i wypiciu kubka gorącej herbaty z przyprawami wyruszamy w dalszą drogę. Znowu jedziemy serpentyną coraz bardziej w górę, mijamy Lachung -La (5.065 m npm), Tanglang -La (5.469 m npm). Dojeżdżając do doliny Leh widzimy wszechobecne klasztory buddyjskie, kolorowe szmatki łopocąc na wietrze, słyszymy stukanie młynków buddyjskich. Wieczorem docieramy do Leh, stolicy Ladakh. Noc w hotelu!
Himalaje Ladakh Jeep Safari
8 dzień Leh
Dzień ten przeznaczony jest na zwiedzanie starożytnych klasztorów w tym rejonie.
Gompa Shey jest oddalona od Leh o około 15 km. Był to niegdyś pałac królów Ladakh. Znajduje się tam wiele stup i Gompa wybudowanych dookoła pałacu. Pałac Shey został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku A.D. Główną atrakcją Shey jest posąg Buddy Shakyamuni o wysokości 12 m znajdujący się w Gompa Dresthang.
Gompa Thiksey, blisko Shey, oddalona od Leh o około 17 km. Klasztor jest uważany za najpiękniejszy w Ladakh i należy do zakonu Gelukspa.
Hemis, około 45 km na południe od Leh jest jednym z najsłynniejszych i największych klasztorów w Ladakh. Został założony na początku XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Doskonałe jest położenie klasztoru przytulonego w ślicznej dolinie, otoczonej strumieniami przy długich ścianach Mani. Nocleg w hotelu.
9 dzień Leh - Spitok (przejazd) - Trek to Zingchan (3200 m)
Opuszczamy Leh wczesnym rankiem jeepami i docieramy do Spituk (1 godz / 8 km). Wizyta w Spituk Gompa, wybudowanej około 500 lat temu. Z tego punktu trekking zaczyna się tradycyjnie od mostu nad Indus około kilometra na zachód od wioski Spituk.
Rano po śniadaniu wycieczka do Spituk (8 kilometrów). Po dotarciu do Zinghan rozbicie obozu na kolacje i nocleg w namiotach. Wieczorny spacer po okolicy
10 dzień Zingchan - Yurutse (3900 m) - Rumbak
Trekking w górę do wioski Rumbak, przecinając strumień dwukrotnie drewnianymi mostami. Następnie wspinaczka wzgórzem ścieżką wychodzącą z wąskiej "gorge" na zbocze doliny, które służy za połączenie. Bezpośrednio na wprost znajduje się Kandal Nallah, skąd prowadzi ścieżka do wysoko położonych pastwisk. Po lewej znajduje się ścieżka, która prowadzi do wioski Rumbak. Na wprost skrzyżowanie Nallah a na prawo ścieżka prowadząca do Nyurutse oraz obozu bazowego Kandala. Kolacja i nocleg w namiotach.
11 dzień Rumbak - Stok La - Camp Site
Rankiem po śniadaniu wspinaczka na 4, 900 metrowe przejście stokiem znanym również, jako Namlung La. Jeśli jesteś zdrowy i spędziłeś noc na kempingu pod przejściem jak wszyscy, nie powinieneś mieć problemu ze wspinaczką do przejścia.
Równym tempem jest to do zrobienia w mniej niż półtorej godziny. Od kampingu marsz w górę na wschód przez 10 minut i zaraz po prawej znajdziesz zygzakowatą ścieżkę w górę. Na pierwszy rzut oka wygląda dość ciężko. Nie martw się. Wkrótce prowadzi koło klifu po lewej i prowadzi na wschód do mniej wymagających terenów prosto do przejścia. Kolacja w obozowisku i nocleg w namiotach.
Himalaje Ladakh Jeep Safari
12 dzień Camp Site - Stok - Leh
Dzień łatwego marszu w dół. Wzdłuż strumyka jego lewym brzegiem. Ścieżka jest łatwa i gładka. Znajdziesz tam wierzby i dzikie róże porastające wysepki pośrodku strumienia, które porastają coraz bujniej im bliżej Stok. Wizyta w pałacu Stok, rezydencja króla Ladakh do czasu detronizacji przez Gen. Zorawar Singh z Jammu w 1842 r. Pałac Stok posiada ciekawe muzeum zawierające antyczne narzędzia wojenne. Z miejscowości Stok podróż terenówkami do Leh. Kolacja i nocleg w hotelu.
13 dzień  Leh Khardung La - Leh (40 km /ok. 2 godz.)
Z samego rana podróż do Khardung - La Pass. To największe wyzwanie wycieczki. To najwyżej położona na świecie droga dostępna zmotoryzowanym prowadząca na wysokość 5, 600m! Widok ze szczytu jest spektakularny, rozciąga się od wzgórza Indus na południu przez nieskończone szczyty i grzbiety Zanskar do gigantów Sesser Massif na północy.
Główna atrakcja tej trasy to rafting. rzeka Indus na tym odcinku ma progi wodne II i III stopnia biegu. Bieg zaczyna się przy Phey i kończy około 36 km od Leh, przy Nemu. Trasa rafting biegnie przez bardzo malowniczą Dolinę Indusu. Rafting odbywa się na nieprzebijalnych pontonach. Uczestnicy są wyposażeni w kaski ochronne na głowy, kamizelki i wiosła i opiekę lokalnego ratownika i pilota.
Możesz poczuć dumę z prawdziwego osiągnięcia !!!
Wieczorem powrót do Leh jeepami na kolacje i nocleg. Noc w hotelu.
14 dzień Leh - Nubra Valley
Jazda z Leh do Doliny Nubra poprzez Khardung La pass (5606 m.), najwyżej położona droga świata. Są stąd wspaniałe widoki na góry Karakorum. Camping w Hunder.
Himalaje Ladakh Jeep Safari
15 dzień Hunder - Diskit - Leh
Rano wizyta w Diskit Gompa i przejazd do Leh. Droga prowadzi przez rzekę Shvok a potem jedziemy cały czas wzdłuż rzeki Nubra, aż do samego Leh. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh.
16 dzień Leh - Jezioro Pangong Tso - Leh (130 km w jedną stronę)
Wcześnie rano podróż nad jezioro Pangong Tso. Po przybyciu eksploracja niebieskich krystalicznie czystych wód jeziora. Po eksploracji powrót do Leh. Kolacja i nocleg w hotelu.
17 dzień Leh - Delhi
Wcześnie rano transfer na lotnisko na lot do Delhi. Po przybyciu do Delhi transfer z lotniska krajowego do hotelu. Noc w hotelu.
18 dzień Wylot do Polski
Rano o godzi 7:30 transfer na lotnisko i przelot do Polski.
Cena za wycieczkę 1995 $ USD + 3575 PLN od osoby 
Terminy wyjazdu: 
5 lipiec 2014
Cena obejmuje:
- Bilety na przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
- bilety na pociąg expresowy Delhi - Chandigarh w wagonach klimatyzowanych z miejscami rezerwowanymi w klasie A1
- Na trasie Chandigarh - Manali - Leh i po Ladakh jeepy Toyota Dualis.
- Wszystkie transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko w Delhi.
- Bilety na przelot Leh - Delhi
- Zakwaterowanie: Hotele 3/ 4 **** tak jak w programie lub o takim samym standardzie. W Sarchu delux camp, podczas trekingu namioty alpinistyczne z pełnym wyposażeniem.
- Wyżywienie: śniadania, obiadokolacja; podczas trekkingu całościowe
- Opieka polskiego pilota podczas całej wycieczki.
- Przewodnik wysokogórski z kwalifikacjami i certyfikatem podczas całej wycieczki
- Wykwalifikowani kierowcy jeep
- Przewodnik lokalny po Leh
- Rafting na rzece Indus (pół dniowy)
- Wyposażenie podczas trekkingu jak namioty wysokogórskie, stoliki kampingowe, krzesełka itp
- Podczas trekkingu Muły i tragarze do niesienia bagażu ( każdy może zabrać 15 kg)
- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Leh.
- Wszystkie pozwolenia potrzebne do trekkingu w Ladakh.
- Ubezpieczenie turystyczne NNW w Signal Iduna Travel
- Wiza indyjska
Cena nie obejmuje:
Opłat za używanie kamery wideo i aparatów fotograficznych, opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp., osobistych wydatków takich jak: telefony, usługi pralnicze itp., jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzialnych okoliczności takich jak : obsuniecie ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp., dodatkowych posiłków, zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i tragarzy, nic co nie jest wspomniane cena obejmuje

 
Miejscowość Hotel 3/4 **** Strona www
Delhi Hotel Sun Star Residency www.hotel-sunstar.com
The Park www.theparkhotels.com
Chandigarh Mount View www.citcochandigarh.com
Hotel Sun Park www.sunparkresorts.com/Chd/indexChd.htm
Manali Apple Country www.applecountryresorts.com
Hotel Sun Park www.sunparkresorts.com/Manali/indexMnl.htm
Sarchu Luxury Swiss Tent /Goldrop Camp 
Leh Hotel Holiday Ladakh www.holidayladakh.net
The Duk
Podczas trekkingu Namioty alpinisyczne: Chamba Camp/Organic Retreat
Himalaje Ladakh Jeep Safari
Jeep Safari, Trekking i Rafting Ladakh w Himalajach


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Najlepiej używać przegladarek 1024 x 768  Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer