Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem

Z wizytą u Dalajlama Indie i Nepal 19 dni
Trasa: Delhi, Dharmashala, Delhi, Jaipur, Agra, Gwalior, Orchha, Khajuraho, Varanasi, Kathmandu, Patan, Bhaktapur, Nagarkot, Dhulikhel, rezerwat Chitwan, Kathmandu, Delhi

Indie to doświadczenie inne niż wszystkie, to magiczna podróż w głąb siebie. Tu każdy dzwięk, każdy zapach, każde doświadczenie  krzyczy, że przyjechałeś w wyjątkowe miejsce. Jaipur olśni nas pałacami Maharadżów. Miasto-widmo Fatehpur Sikri przeniesie nas w przeszłość. Agra miejsce gdzie głęboka miłość jednego mężczyzny do jednej kobiety stworzyła Taj Mahal. Odwiedzimy święte miasta, przez które płynie najświętsza rzeka świata Ganges, miejsca, gdzie stoją ekscytujące świątynie Khajuraho barwne jak stronice Kamasutry, gdzie czeka 5000 lat kultury. Tu, jak nigdzie indziej poczujemy jak koło narodzin, życia i śmierci obraca się. Bollywoodzkie bilbordy, nowoczesne metro, pałace, slumsy, święte krowy & kolorowe sari kobiet, szary kolor oczu żebraków i smutek i radość to właśnie Indie.
Nepal, to kraina potężnych Himalajów, dziewiczej przyrody i trzech królewskich miast, w tym Kathmandu. To jeden z najbiedniejszych ekonomicznie, a najbogatszych krajobrazowo i kulturowo krajów świata, z budzącymi respekt Himalajami. To kraina z niezniszczoną przez człowieka przyrodą, dzikimi zwierzętami i świętymi miejscami, w których niegdyś spotykali się bogowie hinduistyczni... to również miejsce narodzin Buddy.

 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
P R O G R A M
 
1 dzień Wylot z Polski
Wylot z Polski z przesiadką w zagranicznym porcie lotniczym.
 
2 dzień Delhi
Przylot na lotnisko w New Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie.
 
3 dzień Delhi Pathankot
Poznawanie stolicy Indii Delhi. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym A1 do Pathankot.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
4 dzień Pathankot  - Dharmasala
Przejazd z dworca kolejowego do Dharmasala i zakwaterowanie w hotelu. Rozpoczęcie zwiedzanie Dharmasala.
 
5 dzień Dharmasala - Delhi
Zwiedzanie Dharmasala i Mc Leod Ganj, które jest od 1960 roku siedzibą Centralnej Administracji Tybetańskiej, którą kieruje Dalaj Lama XIV. Zwiedzanie Klasztoru Tsuglankhang, Muzeum Tybetańskiego, Świątyni Kalachakra. Wieczorem transfer na dworzec w Pathankot i przejazd pociągiem sypialnym do Delhi.
 
6 dzień Delhi - Jaipur (258 km / 4 godziny)
Po przyjeĄdzie pociągiem do Delhi przejazd do Jaipur. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Zakwaterowanie w hotelu.
 
7 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Spacer uliczkami starego miasta.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
8 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Agra. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu.
 
9 dzień Agra Gwalior - Orchha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal).
Przejazd do Gwalior. Zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcję więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca. Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżinijskich oraz pomnik rani Jhansi Lakszmi Bai.
Przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu, a wieczorem zwiedzanie miasta.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku. Do dzisiaj zachowały się Zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaĄnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami.
 
10 dzień Orchha - Khajuraho
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa kadr z filmu Kamasutra. Potem przejazd do Khajuraho i zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium.
Świątynie tantryczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Świątynie pochodzą z 950 1050 roku naszej ery i zostały zbudowane przez króla Chandela. Najważniejsze z nich to: Chaunset Yogini świątynia poświecona Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta oraz Bharatji Temple z posagiem 11-sto głowego Boga Wisznu, Vishvanath i Nandi Temples, Lakshmana Temple, Visha Temple of Shiva, która jest najbardziej okazała i charakterystyczna.
Wieczorem spektakl Światło i DĄwięk w zespole świątyń.
 
11 dzień Khajuraho Jhansi - Varanasi
Dalsze zwiedzanie świątyń w Khajuraho. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Noc w pociągu.
 
12 dzień Varanasi
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
13 dzień Varanasi - Kathmandu
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem. Transfer na lotnisko i lot do Kathmandu. Przylot do Katmandu, transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. 
 
 14 dzień Kathmandu - Patan - Kathmandu
Rozpoczynamy poznawanie zabytków Doliny Kathmandu (lista UNESCO). Wizyta w starym mieście Patan: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupa buddyjska Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka. Wieczorem powrót do Kathmandu.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
15 dzień  Katmandu Dhulikhel - Nagarkot
Wcześnie rano dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka z lotu ptaka na łańcuch Himalajów z dominującym w krajobrazie Mt Everestem ( koszt ok. 170 $). Zwiedzanie Kathmandu: Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Przejazd do Dhulikhel i trekking do Nagarkot.Wieczorem można podziwiać  zachód słońca nad Himalajami.
 
 
16 dzień Nagarkot - Chitwan
Poranny spektakl zapalania szczytów o wschodzie słońca. Po śniadaniu przejazd do miejsca startu raftingu, 4-5 godzinny ekscytujący rafting, a potem do Królewskiego Parku Narodowego Chitwan. Zamieszkują go bengalskie tygrysy, które trudno spotkać oraz nosorożce, krokodyle i wiele innych gatunków zwierząt. Zakwaterowanie.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
17 dzień Chitwan
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapty i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do hotelu, śniadanie. Wyprawa do dżungli z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata.
Park Narodowy Chitwan powstał na rozległej równinie między pasmami górskimi. W dawnych czasach rejon ten porastała nieprzenikniona dżungla, w której żyły dzikie zwierzęta i panowała malaria. Na tych obszarach mogli przeżyć tylko członkowie ludu Thara, ponieważ posiadają oni wrodzoną odporność na tę chorobę. Obecnie dżungla kurczy się a dzikie zwierzęta, niespotykane gdzie indziej takie jak tygrysy bengalskie, dzikie słonie, nosorożce indyjskie, bawoły, małpy, niezliczone ilości ptaków i motyle, wymierają. W 1973 roku założono na tym terenie rezerwat. Królewski Park Narodowy Chitwan jest jednym z najpiękniejszych rezerwatów w Azji. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara.
 
Indie Nepal wyciezka grupowa z polskim przewodnikiem
 
18 dzień Chitwan - Katmandu
Po śniadaniu przejazd powrotny do Katmandu. Po południu czas do własnej dyspozycji, spacer po mieście, zakup pamiątek.
 
19 dzień  Katmandu Delhi
Transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Delhi, a następnie dalej do Polski.
 
20 dzień  Przylot do kraju.

Cena za wycieczkę 3190 USD + 3470 PLN
 
Termin 09-09-2011
 
 
Grupa tylko 10 -15 osób
Cena obejmuje:
* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 3 / 4**** w pokojach dwuosobowych
* przejazd busem z klimatyzacją,
* przejazd pociągiem sypialnym A1 Pathankot - Delhi - Pathankot
* Wizy:
" indyjska
" nepalska
* wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
* zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym
* opieka polskiego pilota
* bilety na przeloty z Varanasi do Kathmandu i z Kathmandu do Delhi
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko
* przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur
* Pokaz tańców z Radżastanu w Jaipur
* Przedstawienie teatralno - muzyczne w Agra
* Rejs łódkami o wschodzie słońca po rzece Ganges
* Safari na słoniach w Chitwan Park
* Safari canoe łódką w rezerwacie i obserwowanie pataków i krokodyli
* Wizyta w wiosce plemienia Tharu i pokaz tańców plemiennych
* Rafting po rzece Trishuli 4-5 godz.
* wieczór pożegnalny w Nepalu z muzyka i tańcami nepalskimi
* wieczór pożegnalny w Delhi w ostatni wieczór z muzyka indyjską
* ubezpieczenie NNW w Signal Iduna
* podatek wyjazdowy w Nepalu
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe, wynagrodzenie kierowcy itp.
* podatek VAT
Suplement dla singla 840 USD
 
Cena nie zawiera:
* wszystkie bilety wstępu wg programu w Indiach i Nepalu do wszystkich zabytków wymienionych w programie.
" Wydatków osobistych jak pralnia i rozmowy telefoniczne, barek, napojów zimnych i alkoholi zamawianych indywidualnie do posiłków itp.
" Opłat za fotografowanie lub nakręcanie filmów w zwiedzanych obiektach
" Zwyczajowych napiwków
" Fakultatywnego lotu nad Himalajami 165 $
" Nic, co nie jest wpisane cena zawiera
[Rozmiar: 333672 bajtów]Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Najlepiej uzywać przegladarek 1024 x 768  Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer