Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Chiny +Tybet + Nepal + Indie
Wycieczka Grupowa z Polskim Przewodnikiem
(22 dni & 21 nocy) 
Trasa: Warszawa, Pekin, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse, Tingri, Zhangmu, Kathmandu, Patan, Bakhtapur, Nagarkot, Delhi, Agra, Fathepur Sikri, Pushkar, Jaipur, Delhi, Warszawa

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka 
 
PROGRAM
 
07-10 Dzień 01: Warszawa – Pekin
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot o godzinie 13:30 liniami lotniczymi KLM do Amsterdamu (15:35), przesiadka na samolot do Pekinu 17:35 i przelot do Pekinu.
  
08-10 Dzień 02: Pekin
Po przylocie na lotnisko w Pekinie o godzinie 08:55, powitanie na lotnisku z przewodnikiem i przejazd do hotelu na śniadanie i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku rozpoczęcie wycieczki, ponieważ plan jest bardzo napięty. Przejazd na Plac Tiananmen i zwiedzanie Placu Niebiańskiego Spokoju, Pałac Letni. W miarę możliwości - wizyta w mauzoleum Mao Zedonga. (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Czas na lunch. Świątynia Nieba -  symbol cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się niezaprzeczalnym symbolem Pekinu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  
09-10 Dzień 03: Pekin – Badaling - Pekin Lhasa
Śniadanie. Wyprawa poza miasto, na Wielki Mur Chiński (UNESCO), którego budowę rozpoczął pierwszy cesarz Chin z dynastii Qin. Wielki Mur miał chronić cesarstwo przed najazdami koczowniczych plemion. Część Muru, która zachowała się do czasów współczesnych, została wzniesiona za czasów dynastii Ming i była częścią Jedwabnego Szlaku. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - ta największa na świecie nekropolia cesarska składa się z 13 grobowców, z których tylko dwa udostępnione są dla zwiedzających. Zwiedzanie terenu jednego z nich – Chang Ling, gdzie  znajduje się wystawa prezentująca przedmioty, w jakie wyposażano cesarzy na ich pośmiertną drogę. Spacer słynną Drogą Duchów (Sacred Way), zwaną także Aleją Kamiennych Postaci. Obiadokolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i o 21:30  przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.
All day tour around Pekin, transfer to train station and sleep train to Lhasa.
 
10-10 Dzień 04: Pekin - Lhasa
Całodzienna podróż w pociągu. Noc w pociągu.
All day and night in train.
 
11-10  Dzień 05: Pekin - Lhasa
Po południu  o godz. 16:07 po przyjeĄdzie do Lhasa zakwaterowanie na nocleg w hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację. Noc w hotelu.
Transfer from train station and hotel Lhasa.
 
12-10 Dzień 06: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Po południu odwiedzimy letni pałac Dalajlamy, Norbulingka, a także Świątynię Jokhang. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Wizyta na Barkor, głównym i zatłoczonym targu w Lhasa. Reszta popołudnia – wolna. Nocleg w Lhasa.
All day tour in Lhasa. Hotel Lhasa.
 
Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka
 
13-10 Dzień 07: Lhasa
Wycieczka po mieście. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Ten naprawdę niezwykły dzień zakończy się wizytą w Klasztorze Drepung. Ten niegdyś największy na świecie klasztor, w którym mieszka aż 10000 mnichów, leży ukryty wśród grani górskich zaraz za miastem. O dziwo większość budynków pozostało nietkniętych w czasie Rewolucji Kulturowej. Popołudnie wolne. Nocleg w Lhasa.
All day tour around Lhasa. Hotel Lhasa.
 
14-10 Dzień 08: Lhasa – Yamdrok Tso - Gyantse (264 km).
Rankiem – przejazd do Gyantse przez Yamdrok Tso Obszar Gyantse obejmue: Yamdrok Tso, Kumbum, Palkhor Chode. Gyantse to sielankowe miasto między Lhasa i Shigatse. Leży o 264 km na południowy wschód od Lhasa i wciąż utrzymuje klimat tradycyjnego tybetańskiego miasta nietkniętego współczesną ekspansją. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze.
Jezioro Yamdrok Tso - Na starym szlaku między Gyantse (4040 m) oraz Lhasa, znajduje się olśniewające jezioro Yamdrok Tso (4441 m). Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Kumbum - Budynek ten znajduje się w Gyantse i stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje.
Klasztor Palkhor Chode - położony przy Kumbum, został założony w XV wieku i jest doskonale utrzymany. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Nocleg w Gyantse.
 
15-10  Dzień 09: Gyantse – Shigatse
Przejazd do Shigatse (90 km), nocleg w hotelu Shigatse lub w okolicy. Popołudniowa wizyta w klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako “Góra Chwały”, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) – Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Nocleg w Shigatse.
.
 
16-10 Dzień 10: Shigatse – Tingri
Przejazd do Tingri (241 km). Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki. Warunki panujące na drodze mogą umożliwić nam objazd i wizytę w jednym z najstarszych tybetańskich klasztorów Bon Po w Sakya. Po południu – przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Xegar. Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Nocleg w Tingri.
Jeep with driver. Hotel Tingri.
 
Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka 
 
17-10 Dzień 11: Tingri – Zhangmu
Przejazd do Zhangmu (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze:  Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu – zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do małego miasteczka Zhangmu, o bujniejszej roślinności, ze względu na położenie. Nocleg w Zhangmu.
Jeep with driver. Hotel Zhangmu.
 
18-10 Dzień 12: Zhangmu – Kathmandu
Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym – przejazd do Kodari, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym – przejazd do Kathamandu (115 km).
Jeep with driver. Hotel Kathmandu.
 
Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka
 
19-10 Dzień 13: Kathmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu.  B
All day tour around Kathmandu. Hotel Kathmandu.
 
20-10 Dzień 14: Kathmandu – Patan - Katmandu
Wcześnie rano dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka na Mt Everest z lotu ptaka 158$. Potem zwiedzanie Patan: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka. Noc w hotelu.
All day tour around Patan. Hotel Kathmandu.
 
21-10 Dzień 15: Kathmandu – Bakhtapur - Nagarkot
Potem przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i placu garncarzy. Przejazd do Nagarkot. Zakwaterowanie w lodge/ hotelz tarasem skąd obserwujemy zachód słońca. Noc w hotelu.
All day tour around Bakhtapur, transfer to Nagarkot. Hotel Nagarkot.
 
22-10 Dzień 16: Nagarkot - Kathmandu – Delhi
Śniadanie z panoramą wschodzącego słońca nad Himalajami w tle. Przejazd trasą widokowa do Katmandu. Po przyjeĄdzie do Kathmandu odwiedzenie dzielnicy handlowej Wielkiego Bazaru Thamel. Transfer na lotnisko ilot do Delhi. Po przylocie co Delhi transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.
Transfer to Kathmandu international air port. Flight Kathmandu – Delhi. Hotel Delhi.
 
23-10 Dzień 17: Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Noc w hotelu.
All day tour around Delhi with by car with driver, hotel in Delhi
 
24-10 Dzień 18: Delhi – Agra
Przejazd z Delhi do Agra. Zwiedzanie Taj Mahal o zachodzie słońca.
Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu w Agra. B
Car with driver, hotel Agra.
 
Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka
style="TEXT-ALIGN: justify; FONT-FAMILY: Arial; COLOR: #000000; FONT-SIZE: 12px; FONT-WEIGHT: normal">25-10 Dzień 19: Agra – Fathepur Sikri - Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Jaipur zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Jaipur. B
Car with driver, hotel Jaipur.
 
26-10 Dzień 20: Pushkar – Jaipur
Zwiedzanie miasteczka Pushkar, które słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Po południu przejazd do Jaipur. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu w Jaipur. B
Car with driver, hotel Jaipur.
 
27-10 Dzień 21: Jaipur – Delhi
Przejazd do Delhi. Po drodze przejazd na słoniach do Fortu Amber - położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Po przyjeĄdzie do Delhi zakwaterowanie w hotelu i wieczór wolny na zakupy. Noc w hotelu w Delhi. B
Car with driver, hotel Delhi.
 
28-10 Dzień 22: Delhi
Dzień wolny na zakupy upominków. Wieczorem transfer na lotnisko (co najmniej 3-4 godz trzeba być na lotnisku!!!) i wylot o 20:05 do Polski.
 
29-10 Dzień 23 Polska
* Cena obejmuje: przelot samolotem międzynarodowym Warszawa – Pekin – Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem
* przejazd autobusem z klimatyzacją na 35 miejsc, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet – Nepal
* Wizy:
• nepalskiej
• chińska
• indyjska
* Pełne wyżywienie: lunch w restauracjach w miejscach w zależności od programu, diner, czyli obiadokolacja w hotelach w tych w których będzie zakwaterowanie lub w restauracjach.
* zwiedzanie z przewodnikiem (Tybetańczyk mówiący po angielsku) wg programu w Tybecie, Nepalczyk w Nepalu i Hindus w Indiach
* wszystkie bilety wstępu wg programu w Tybecie: Potala, Jokhang, Sera, Norbulinka, Drepung, Yamdrok, Pelku Chode & Kumbum, Tashilunpo
Nepal: Katmandu, Bhaktapur, Potala; Indie: wszystkie zabytki wymienione w programie.
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko również w Pekinie
* opieka pilota Glob Net (jezyk polski)
* piloci lokalni podczas przejazdu w Tybecie, Nepalu i Indiach
* przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur
* Przedstawienie teatralno muzyczne w Agra
* wieczór pożegnalny w Nepalu z muzyka i tańcami nepalskimi
* wieczór pożegnalny w Delhi w ostatni wieczór z muzyka indyjską
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* ubezpieczenie całości wycieczki w Signal Iduna
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
 

Cena nie obejmuje:

• wydatków osobistych jak pralnia i rozmowy telefoniczne, barek, napojów zimnych i alkoholi zamawianych indywidualnie do posiłków itp.
• opłat za fotografowanie lub nakręcanie filmów w zwiedzanych obiektach
• ewentualnych podatków wyjazdowych wprowadzanych przez rząd poszczególnych państw
• Zwyczajowych napiwków
• Fakultatywnego lotu nad Himalajami 160 $
• nic co nie jest wpisane cena zawiera

Galeria Tybet fot Łuksz WallChiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczkaWszystkie Prawa Zastrzeżone. Tybet Wycieczka.