Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Zanskar Ekspedycja - Wyprawa w Himalaje - Ladakh

(27 dni & 26 nocy)
Obszar: Himalaje Ladakh
Czas trwania: 27 dni
Najwyższy punkt: 5090 m 
Stopień trudności: trudny
Sezon: połowa czerwca do września

Ekspedycja Trans Zanskar ma długi zasięg i jest naprawdę imponująca. Rozpoczynając trekking w Lamayuru Gompa, najstarszym z klasztornych terenów w całym Ladakh, przekroczymy cztery wysokie przełęcze docierając do stolicy Zanskar, zwanej Padum. Stamtąd kontynuujemy trekking wgłąb cudów Zanskar, włącznie z wypadem do słynnego klasztoru Phugtal Gompa. Opuścimy Zanskar z przełęczy Phirtse  aby udać się na rozległą równinę Sarchu.

Ladakh należy do Tybetu zarówno pod względem historycznym jak i kulturowym. Jego stare klasztory oraz wioski pozostały niezmienione przez całe stulecia. Nawet garstka klasztorów i osad oddalonych od głównych dróg lub ukrytych w odległych dolinach oddaje nastrój tybetańskiego Buddyzmu oraz barwny styl życia w tym odizolowanym regionie.

 Zanskar Espedycja Ladakh Himalaje

Dzień 01: Delhi
Po przylocie na lotnisko w Delhi – spotkanie z naszym reprezentantem i transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 02: Delhi - Manali (2050 m)
Rankiem po śniadaniu  zwiedzanie Delhi wraz z przewodnikiem, odwiedzając Red Fort wybudowany w 1648 roku przez cesarza Mughal, Shah Jahan, a także Jama Masjid, jeden z największych meczetów w Indiach, Raj Ghat oraz Shantivan, miejsce kremacji Mahatma Gandhi i Jawaharlal Nehru, Grobowiec Humayun, Bramę Indii oraz świątynię Laxmi Narayan. Następnie przejazd po dzielnicy dyplomatycznej: Dom Prezydenta i Parlament. Wieczorem o godzinie 18:00 – całonocny przejazd do Manali klimatyzowanym autokarem marki Volvo.

Dzień 03: Manali (2050 m)
Rankiem przyjazd do Manali i transfer do hotelu. Czas wolny lub spędzony na zwiedzaniu tak ciekawych miejsc jak świątynia Hadimba Devi, Gorące Źródła Vashisht, dom klubowy itd. Nocleg w hotelu. 
 

Dzień 04: Manali - Darcha (3400 m) 180 km/5-6 godz.
Rankiem po śniadaniu przejazd w górę rzeki Beas, wzdłuż jej lewego brzegu przez szereg wiosek aż do przełęczy Rohtang (4050m). Następnie zjazd do Gramphu i odprawa paszportowa w Koksar. Docieramy do Keylong, a zaraz potem do Darcha, gdzie rozbijemy obóz przy tamtejszej rzece. Nocleg w namiotach.

Dzień 05: Darcha - Palemo (3600 m) 5.30 godz.
Przygotujcie się na całodzienny trekking do Palemo. Po 30 minutach wędrówki dotrzemy do punktu kontrolnego, odwiedzimy pobliską małą wioskę i powędrujemy dalej do rzeki Zanskar Chhu przez ostatnią już wioskę w tej dolinie (Rarick i Chhika). Po kilku godzinach ujrzymy nasz obóz po prawej stronie rzeki Zanskar Chhu. Nocleg w namiotach.

Dzień 06: Palamo - Zanskar Sumdo (4000 m) 6 godz.
Stopniowo przemierzamy kamieniste szlaki i łąki, mijając pasterzy z wioski Kangra pasących swe trzody. Dwukrotnie lub trzykrotnie po drodze przekroczymy tamtejsze strumienie. Wreszcie docieramy do Zanskar Sumdo (4000m) – dobrego miejsca na rozbicie obozu na nocleg.

Dzień 07: Zanskar Sumdo – Chuminakpo (4500 m) 7.30 godz.
Dziś trasa wiedzie wysoko w góry. Najpierw przekraczamy rzekę po wiszącym moście, następnie idziemy stromo w górę przez około godzinę aby dotrzeć do wąskiej doliny oraz do Ramjak, małej łąki. Następny cel to Chuminakpo (4800m). Nocleg w namiotach.

Dzień 08: Chuminakpo - Lahkhang (4300 m) przez przełęcz Shingo (5090 m) 7-8 godz.
Ścieżka prowadzi przez moreny, lodowaty strumień, który być może będziemy musieli przekroczyć i dalej przez śnieg i lodowiec. Ujrzymy także, dość niespodziewanie, chorągiewki modlitwy powiewające nad przełęczą. Potem czeka nas zejście do doliny Zanskar oraz pokonanie Kargyak Chhu w bród. Docieramy wreszcie do naszego obozu na brzegu Lhakhand Chhu. Nocleg w namiotach.

Dzień 09: Lukung - Kargyak (4060 m) 5 godz.
To dość łatwy trekking wzdłuż brzegu Kargyak Chhu oraz u stóp wieży Gumboranjom. Musimy także przekroczyć jeden z zimnych strumieni na naszej drodze. Trekking będzie okazją do zobaczenia gromad jaków, a także usłyszenia odgłosów świstaków bawiących się w chowanego na pobliskich łąkach. Po drodze ujrzymy też długie odcinki tzw. ścian 'mane' oraz Czorteny. U celu, w wiosce Kargyak, mieści się mała świątynia. Nocleg w namiotach.

Dzień 10: Kargayak - Purni (3800 m) 6 godz.
Szlak wiedzie przez Tanze, Kuru, Testa i Yal. Widac tam rolników uprawiających ziemię śpiewając pieśni Zanskar. Po dotarciu do Purni, usytuowanej przy zbiegu rzek Tsarap i Kargyak Chhu, rozbijamy obóz. Nocleg w namiotach.

Dzień 11: Prune - Phugtal - Gyalbokh
Dziś odwiedzimy klasztor Phugtal Gompa, jeden z najstarszych w Zanskar o prawdziwie spektakularnej lokalizacji. Przemierzając wąską dolinę oraz wspaniały przełom, przechodzimy przez most i docieramy do małego płaskowyżu ozdobionego Czortenami i religijnymi transparentami. Stąd widzimy jeden z najpiękniejszych widoków na klasztor Phugtal, zbudowany w jaskini. Klasztor ów należy do tradycji Gelugpas (Żółte capki). Następnie powrócimy do Prune, przejdziemy przez most i powędrujemy dalej lewym brzegiem rzeki Tsarap do wioski Gyalbokh. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)

Dzień 12: Gyalbokh - Raru (3700m)
Dziś pokonamy kilka odcinków, które są dość trudne dla koni i mułów. Stopniowo wspinamy się przed dotarciem do małego płaskowyżu. Potem już tylko zejście do wioski Raru na nocleg w namiotach. (6-7 godz.)

Dzień 13: Raru - Mone – Padum
To łatwy trekking w dół przejezdnej drogi. Po godzinie wędrówki stajemy w małej wiosce o nazwie Mone, gdzie odwiedzimy pobliski klasztor (gompa). Następnie, po kolejnych dwóch godzinach, dotrzemy do Bardan Gompa usytuowanego na górskim płaskowyżu. Docieramy do Padum (3650m), stolicy Zanskar, gdzie spotykają się rzeki Doda oraz Tsarap i płyną dalej jako rzeka Zanskar. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)

Dzień 14: Padum dzień wolny na aklimatyzację.

Dzień 15: Padum- Karsha – Rinam
Z Padum kierujemy się w kierunku Pipiting i podążamy piaszczystą równiną w kierunku rzeki Doda. Po przejściu przez tamtejszy most docieramy do klasztoru Karsha, sięgającego historią do wieku XVI – największego i najzamożniejszego klasztoru w Zanskar. Dalej trekking prowadzi ścieżką do Rinam, gdzie udamy się na spoczynek w namiotach. (6-7 godz.)

 

Dzień 16: Rinam – Pishu (3400 m) 3 godz. przez Zangla 6 godz.
Płaski szlak wzdłuż rzeki Zanskar. Po drodze odwiedzimy wioskę Zangla, niegdyś stolicę Zanskar. Możemy także zwiedzić ruiny zamku oraz pobliski klasztor umiejscowiony w jednym z domów, przeniesiony niegdyś ze starej fortecy, a także zobaczyć stare pomniki oraz tzw. Thanka – malowidła religijne.

 

Dzień 17: Pissu – Hanumil (3550 m) 5 godz.
Szlak wiodący to w górę to w dół, przechodzący przez most nad strumieniem. Przed dotarciem do wioski widzimy kolorowe Czorteny. Zaplanowane jest zwiedzanie wioski Pidmo. Po dwóch godzinach drogi docieramy do obozu w Hanumil. Nocleg w namiotach.

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Dzień 18: Hanumil - Snertse (4200 m) nad Parfila (3900 m) 6 godz.

Od tego punktu będziemy oddalać się od rzeki Zanskar. Najpierw wspinam się na przełęcz Parfi (3950m) aby póĄniej zejść stromo w dół do rzeki Oma-Chu. Przechodząc przez tamtejszy most oraz po wejściu 500 m wyżej po piaszczystym zboczu docieramy do owczarni w Snertse.

Dzień 19: Snertse - Hanumil La – Lingshed
Długa, stopniowa wspinaczka w kierunku Hanumil La (4877m). Po dotarciu na szczyt schodzimy około 1000 metrów w dół. Kolejna wspinaczka (400m) po zboczu góry, przejście małej przełęczy oraz łatwe zejście do Lingshed (3800m). Nocleg w namiotach. (7-8 godz.)

Dzień 20: Lingshed - Foot of Shinge - La
Stopniowa, jednogodzinna wspinaczka na przełęcz Margum (4200m), przejście skarpy oraz zbocza. Łagodne zejście do wiosek Gongma i Skiumpata. Stroma wspinaczka do Kiupa-la (3850m) i dalej w górę zbocza góry do przełęczy Shinge. Nocleg w namiotach.

Dzień 21: Foot of Shinge - La - Photoskar
Tym razem czeka nas jedna lub dwie godziny wspinaczki do przełęczy Shinge (5060m) a następnie zejście do szerokiej dolny i kolejna łagodna wspinaczka do Bumitktse-la (4200m) oraz zejście do bardzo miłej wioski Photoskar (3750m). Nocleg w namiotach. (7-8 godz.)

Dzień 22: Photoskar - SirSir La – Hanupatta
Z Photoskar idziemy łagodnie w górę do wielkiego Czortenu. Następnie wejdziemy wyżej na  przełęcz SirSir (4990m) i zejdziemy w kierunku rzeki oraz wioski Hanupatta (3450m0. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)

Dzień 23: Hanupatta – Shilla
Zejście w dół zbocza aż do przełomu oraz mostu nad zbiegiem dwóch rzek. Czeka nas kilka łatwych i kilka trudnych odcinków szlaku zasypanych kamieniami aż do Phenji La. PóĄniej trekking wzdłuż przejezdnej drogi do Wanla (3245m). Nocleg w namiotach. (5-6 godz.)

 

Dzień 24: Shilla - Lamayuru – Leh
Ostatni dzień naszego trekkingu. Przechodzimy przez wioskę Shilla, przełęcz Prinkti (3726) aby dotrzeć do Lamayuru (3 godz.). Odwiedzimy tamtejszy klasztor, po czym udamy się  samochodem do Leh (3500m). Nocleg w hotelu.

Dzień 25: Leh – Shey – Thiksey - Hemis 
Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wycieczkę do niektórych klasztorów w tej okolicy.

Shey Gompa jest położony około 15 km od Leh. W przeszłości służył za letni pałac królów Ladakh. Dookoła pałacu wybudowanych jest wiele budowli typu 'stupa' i 'gompa'. Sam pałac został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku. Główną jego atrakcją jest posąg Buddy o wysokości 12 metrów, wewnątrz Dresthang Gompa. Thiksey Gompa, położony blisko Shey, znajduje się w odległości 17 kilometrów od Leh. Klasztor ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Ladakh i należy od do zakonu Gelukspa.

Hemis około 45 kilometrów na północ od Leh. To najsłynniejszy i najokazalszy klasztor w Ladakh. Został założony w XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Jest doskonale usytuowany w uroczej dolinie, za długą ścianą Mani i otoczony strumykami. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 26: Leh – Delhi
Wczesnym rankiem transfer na lotnisko na samolot do Delhi. Nocleg w hotelu.

Day 27: Delhi –Departure
Rano transfer na lotnisko międzynarodowe.

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Koszt wyprawy


1995 USD + 4,9 % podatku od osoby

Terminy rozpoczęcia wypraw 2018 / 2019

20 czerwiec
17 sierpień
7 wrzesień

KOSZT OBEJMUJE:
• Zakwaterowanie: Delhi, Manali  hotel 3* (nocleg + śniadanie), , Leh hotel A (z pełnym wyżywieniem), namioty dwuosobowe na dalszej trasie
• Podczas trekkingu do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
• Opiekę polskiego przewodnika
• Przelot Leh - Delhi
• Transport: transfer z lotniska i na lotnisko w drodze powrotnej (Delhi i Leh) klimatyzowanym autokarem Volvo i na trasie Delhi – Manali oraz Toyota Qualis/Tata Sumo na trasie Manali – Darcha oraz Lamayuru - Leh. Zapewniamy także transport podczas zwiedzania Leh i Delhi oraz podwiezienie do punktu rozpoczęcia trekkingu i z powrotem po jego zakończeniu. W Delhi – wycieczka z przewodnikiem.
• Posiłki: w Delhi, Manali, serwowane będzie tylko śniadanie. Podczas trekkingu zapewnione zostaną wszystkie posiłki. Będą to świeżo przygotowane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej, kontynentalnej oraz Ladakhi.
• Konie/Muły/tragarze: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Usługi lokalnego przewodnika oraz kucharza  towarzyszących grupie.
• Opłaty za pozwolenie na trekking
• Opłaty za rozbicie obozu
 

KOSZT NIE OBEJMUJE:
• Opłaty za przelot Warszawa – Delhi – Warszawa 2150 PLN
• Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Ubezpieczenia turystyczne NNW
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej.
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.

Zanskar Espedycja Ladakh Himalaje

Zanskar Espedycja Ladakh Himalaje

Zanskar Espedycja Ladakh Himalaje

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Zanskar Ekspedycja Ladakh w Himalajach

Treking Himalaje Nanda DeviWszystkie Prawa Zastrzeżone. Zanskar Ekspedycja - Wyprawa w Himalaje w Rejon Ladakh.