Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Wyprawa w Himalaje Gomukh – Tapovan i Kedar Tal Trekking

(10 dni & 09 nocy)
Obszar: Himalaje Garhwal
Wysokość: 4463 m npm
Poziom: umiarkowany do trudnego
Sezon: od marca do listopada

Święta Rzeka Ganges jest najbardziej czczoną rzeką w religii hinduskiej. Źródło rzeki znajduje się w Gomukh na lodowcu Gangotri oraz wielu innych szczytach. Gomukh to jedno z najświętszych miejsc dla hinduskich pielgrzymów, którzy przybywają tutaj, aby być świadkiem narodzin Matki Ganga. Trekking prowadzi do Gomukh (usta krowy), mitologicznego zródła rzeki Ganges u wlotu do lodowca Gangotri.

 Rishikesh

Dzień 1: Przyjazd do Delhi
Po dotarciu na miejsce – spotkanie z naszym reprezentantem i przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2: Delhi – Haridwar – Rishikesh
Rankiem łapiemy pociąg Dehradun Shatabdi do Haridwar o godzinie 06:55. Przyjazd do Haridwar o godzinie 11:25. Następnie przejazd do Rishikesh i zameldowanie w tamtejszym hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie okolicy. Kolacja i nocleg.

Dzień 3: Rishikesh – Uttarkashi (170 km/około 5 godz.) - Gangotri (100 km/4 godz.)
Rankiem po śnadaniu przejazd do Gangotri przez miasteczko na wzgórzu o nazwie Uttarkashi oraz piękną dolinę Harsil. Po drodze – możliwość świętego zanurzenia się w gorących Ąródłach rzeki Gangnani. Wieczorem – przybycie do Gangotri. Zakwaterowanie w hotelu na kolacje i nocleg.

Harsil to piękne miejsce pełne kolorów otaczającej natury. Spacery, pikniki oraz trekking prowadzą do dziewiczych połaci zieleni, krainy traw. Harsil to idealne miejsce na relaks i obcowanie z naturą. Zwiedzać tu można Chatę Wilson, wybudowaną w 1864 roku, oraz Sat Tal (Siedem Jezior). Turyści żądni przygód mają możliwość wyruszenia na rozmaite szlaki prowadzące przez urokliwe łąki, wodospady i doliny. Usytuowana pośród przepięknych górskich szczytów, Harsil jest zaliczana do najpiękniejszych miejsc na obszarze Garhwal.

Sanktuarium Gangotri jest usytuowane na wysokości 3200 m i otoczone deodarami i sosnami. Oryginalna świątynia została skonstruowana przez przywódcę Gorkha – Amar Singh Thapa. Każdego roku ludzie z całego świata odwiedzają tę świątynię. Po drugiej stronie rzeki mieści się szereg pustelni oraz Dharamshala. Wierzy się, że Raja Bhagirath czcił boga Shiva na skalnej płycie zwanej 'Bhagirath Shila' usytuowanej w pobliżu świątyni. Na zanurzonym w rzece naturalnym Shivling'u gdzie – według mitologii -  zasiadał Lord Shiva, gdy w jego splątane ramiona zesłana została boginii Ganga. Jednodniowy trekking wiedzie do Gomukh, miejsca bijącego źródła  potężnej Ganges.

Dzień 04: Gangotri (3048m npm) – Bhojwassa (3792m npm), 13 km / 5-6 godzin

Rankiem po śniadaniu kierujemy się dalej do Bhojwassa przez Chirbasa (3600m). Z Gangotri ruszamy się ku ubitej drodze do Chirbasa, znajdującej się na linii najwyżej rosnących w górach drzew. Cały dzisiejszy trekking przebiega wzdłuż rzeki Bhagirathi. Powyżej Chirbasa teren staje się bardzo wyludniony i nagi. Co więcej, wielu wędrowców uznaje go za podobny Tundrze Arktycznej. Z Chirbasa podejmujemy wędrówkę dalej do Bhojwassa, brnąc cały czas przez gęsty las. W miejscu docelowym stoi mała świątynia oraz ewentualne miejsce na obóz. Rozbijamy namioty tuż przy rzece. Popołudnie wolne na zwiedzanie okolicy oraz na wspaniałe widowisko jakim jest zachód słońca nad szczytami Bhagirathi. Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 05: Bhojwassa – Gomukh (3890m npm) – Tapovan (4463m npm)
Wczesnym rankiem będzie można podziwiać panoramiczny widok na szczyty Bhagirathi. Po śniadaniu – trekking do Gomukh (3890m), Ąródła rzeki Ganges. To właśnie tu wody Ganges wypływają spomiędzy lodowców. Mędrcy nazwali je 'Gomukh', prawdopodobnie dlatego, że w dalekiej przeszłości przypominało ono usta krowy. Zwiedzanie okolicy oraz trekking do Tapovan, jednej z najwyżej położonych łąk w tym rejonie. Szlak z Gomukh do Tapovan biegnie stromo w górę i w miarę jak się wspinamy, pojawia się coraz wyraĄniejszy zarys otaczających szczytów górskich. Wydają się być na wyciągnięcie ręki. Tapovan, znany ze swych pięknych łąk otaczających obóz pod górą Shivling, to bardzo urokliwe miejsce. Pełno tam szemrających strumieni, dzikich kwiatów oraz obozowisk. Stada Bharali (niebieskich kóz górskich) to powszechny widok na graniach górskich. Na końcu lodowca Bhagirathi I, II, III (6454m) to równie imponujące tło do tej scenerii. Sadhus i inni święci wybierali to miejsce na długotrwałą medytację podczas długiego miesiąca letniego. Docieramy do Tapovan i rozbijamy obóz. Kolacja, nocleg w namiotach.

Lodowiec Gomukh to Ąródło Bhagirathi (Ganges). Ma także wielkie poszanowanie wśród wyznawców, którzy nie omieszkają zanurzyć się w świętej, acz lodowato zimnej wodzie.

Tapovan to idealne miejsce dla turystów poszukujących spokoju oraz przygody. Znajduje się na wysokości 4463m/14640 stóp nad poziomem morza. Tapovan to także obóz przy górze Shivlinga wśród wzgórz Uttrakhand. Widoki górskie można także podziwiać z Łąki Tapovan. Każdego roku miejsce to odwiedza tysiące turystów włącznie z żądnymi przygód i rekreacji miłośników wspinaczki oraz trekkingu.

Dzień 6: Tapovan (4463m npm)
Dzień wolny na aklimatyzację, relaks i podziwianie pokrytych śniegiem szczytów, fauny i flory oraz krajobrazu górskiego. Kolacja, nocleg w obozie.

Dzień 7: Tapovan – Chirbasa (trekking – 5-6 godzin)
Wczesnym rankiem po wspaniałym wschodzie słońca i śniadaniu wędrujemy w dół do Chirbasa. Po przybyciu na miejsce – rozbicie obozu, kolacja i nocleg.

Dzień 8: Chirbasa – Gangotri ( 3 godziny) – Uttarkaskhi (100km/około 4 godziny)
Rankiem po śniadaniu trekking do Gangotri, a stamtąd przejazd powrotny do Uttarkashi. Meldunek w hotelu, nocleg.

Dzień 9: Uttarkashi – Haridwar (170km/5 godzin) – Delhi
Rankiem po śniadaniu przejazd do Haridwar. Po przybyciu na miejsce transfer na stację kolejową, aby złapać pociąg Dehradun Shatabdi do Delhi o godzinie 18:05. Przyjazd do Delhi o godzinie 22:45. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 10: Nowe Delhi – Wyjazd
Transfer na lotnisko.
Koniec wycieczki i usług.

Himalaje Treking Gomukh

KOSZT TREKKINGU:

815 USD + 4,9 % podatku od osoby

KOSZT OBEJMUJE:
• Bilety na pociąg: klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem
• Zakwaterowanie: hotel 3-gwiazdkowy w Delhi oraz Rishikesh. Najlepszy hotel w Uttarkashi, pensjonat w Gangotri (nocleg ze śniadaniem). Podczas wędrówki są dla Państwa dostępne dwuosobowe namioty typu igloo, odpowiednie na wyprawy wysokogórskie. Do tego zapewniamy śpiwory, materace kempingowe, namiot kuchenny, namiot jadalny, stół, krzesła itd.
• Transport: prywatny samochód z Haridwar do Gangotri i z powrotem. Transfer na terenie Delhi
• Posiłki: śniadanie w Delhi, Rishikesh, Uttarkashi i Gangotri oraz w drodze powrotnej. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Usługi bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Usługi profesjonalnego zespołu kucharzy i profesjonalnego przewodnika, którzy będą towarzyszyć grupie.
• Opłaty kempingowe

KOSZT NIE OBEJMUJE
• Żadnych opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Posiłków po drodze
• Wydatków na alkohol, wodę mineralną i inne napoje
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Żadnych posiłków/usług nie wymienionych powyżej
• Żadnych wydatków wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, złe warunki pogodowe itd.
• Ubezpieczenia podróży

 
Terminy rozpoczęcia wypraw 2018 / 2019:
 
27 kwiecień
4, 11, 18  maj
15, 22 czerwiec
13 lipiec
17, 24 sierpień
14, 21, 28 wrzesień
12, 19 pazdziernik
11 listopad
 

 Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

Himalaje Treking Gomukh

 Gomukh - Tapovan i Kedar Tal Trekking - Wyprawa w Himalaje w Rejon Garhwal